Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Jak zostać serwisantem pieców gazowych?

  • jak zostać serwisantem pieców gazowych

Ogrzewanie gazowe jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem i docenianym przez klientów ze względu na stosunkowo niewielkie koszty ogrzewania. Wiele mieszkań w kamienicach oraz domów nadal nie posiada wydajnego ogrzewania bądź posiada piece, które wymagają wymiany. Jest to bardzo chłonny rynek, który wymaga stałej obsługi. Jak zostać serwisantem pieców gazowych?

Rynek z potencjałem

Ogrzewanie gazowe ma wielu zwolenników i jest wiele nieruchomości, które nadal nie mają zainstalowanego pieca gazowego. Mieszkania oraz domy, w których piec już są wymagają regularnych przeglądów oraz konserwacji, a często wymiany na nowszy, bardziej oszczędny model.

Warto mieć to na uwadze i zatroszczyć się o zawód, który ma przyszłość. Kurs instalatora kotłów gazowych jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które myślą o rozszerzeniu swoje działalności, a tym samym zwiększeniu swojej konkurencyjności na rynku usług.

Dla kogo przeznaczone są kursy?

Kurs na serwisanta pieców gazowych przeznaczony jest dla osób chcących zajmować się dozorem sieci gazowych. Bieżąca obsługa, konserwacja, remonty, montaż czy kontrola i pomiary przestaną być tajemnicą po uzyskaniu uprawnień SEP.

Masz pytania?

Skontaktuj się

Kurs instalatora kotłów gazowych skierowany jest do osób, które chcą obsługiwać urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające oraz zużywające gaz. Są to urządzenia do magazynowania paliw gazowych, urządzenia i instalacje gazowe, generatory gazu, turbiny gazowe czy przemysłowe odbiorniki paliw gazowych o mocy powyżej 50 kW.

Czego można się nauczyć?

Kurs na serwisanta pieców gazowych to poznanie takich zagadnień, jak budowa oraz eksploatacja sieci, instalacji i urządzeń gazowych. Jednocześnie kursant pozna zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń gazowych. Racjonalnego pożytkowania energii tak, by ogrzewanie gazowe było funkcjonalne oraz tanie w eksploatacji.

Kurs instalatora kotłów gazowych obejmuje również zagadnienia dotyczące prawa energetycznego. Opanowanie wszystkich tych zagadnień pozwoli na pomyślne przejście przez egzaminy kwalifikacyjne, które są niezbędne, by zdobyć świadectwo kwalifikacji SEP.

Uprawnienia wydawane przez Okręgowe Inspektoraty Gospodarki Energetycznej oraz Komisję Stowarzyszenia Polskich Energetyków ważne są 5 lat, po tym czasie należy uprawnienia odnowić.

Warto również postarać się o posiadanie certyfikatów przechodząc szkolenia do każdego rodzaju i marki pieca. Opanowanie kilku popularnych marek pozwoli instalatorowi na prowadzenie szerokiej działalności dla klientów, którzy posiadają różne urządzenia grzewcze.

Dzięki posiadaniu takich uprawnień serwisant pieców gazowych zarobki mogą oscylować nawet w granicach 10 tysięcy miesięcznie. Nie jest to łatwy zawód, gdyż wiąże się z posiadaniem szerokiej wiedzy oraz umiejętnością zdobywania klientów, ale na pewno jest to zawód z przyszłością.

Serwisant pieców gazowych zarobki będą znacznie korzystniejsze, gdy dzięki umiejętnościom negocjacji serwisant zdobędzie klientów instytucjonalnych. Wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, szpitale, szkoły czy uczelnie to klienci na długie lata, którzy zapewnią stałą liczbę zleceń, a co za tym idzie stały dochód.

Zobacz ofertę kursów SEP G3, które pozwolą Ci zostać serwisantem pieców gazowych.

Kursy SEP G3

Zobacz terminarz kursów
(w zgłoszeniu wybierz grupę G3- uprawnienia gazowe)

Terminarz kursów SEP

Masz pytania?

Skontaktuj się