Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Odnowienie uprawnień SEP – jak to zrobić?

  • odnowienie uprawnień SEP

W dzisiejszych czasach w pracy zawodowej bardzo ważne jest duże doświadczenie. Tylko dzięki niemu tak naprawdę mamy możliwość zyskania bardzo atrakcyjnej posady, co wcale nie jest takie proste. Decydując się na poszukiwania pracy warto zadbać o to, aby w jakiś sposób się wyróżnić. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia, powinniśmy przykładowo posiadać dużą wiedzę, która najlepiej aby była poparta certyfikatami. Zatem co warto wybrać?

Szkolenia certyfikujące coraz chętniej wybierane

Istotnie sytuacja na rynku pracy zmienia się diametralnie i choć obecnie możemy być raczej spokojni o nadmiar pracy, coraz częściej wiele osób stale kształci się, poszukując dla siebie odpowiedniego zajęcia. Najczęściej wiele problemów ze znalezieniem zatrudnienia w zawodzie mają w szczególności absolwenci. Decydując się na poszukiwanie swojej pierwszej pracy, warto w jakiś sposób wyróżnić się z tłumu. Dotyczy to także osób, które na rynku znajdują się już długo, jednak chciałyby w jakiś sposób zwiększyć swoje szanse na zmianę stanowiska. Zatem w jaki sposób można to zrobić?

Jeżeli chcemy, aby postrzegano nas jako profesjonalistów, a przede wszystkim osoby, które stale się kształcą, doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest uczestnictwo w licznych szkoleniach, które kończą się uzyskaniem certyfikatu. Bardzo dużo osób w ostatnim czasie decyduje się na zdobycie uprawnień elektrycznych. Jednak zgodnie z nowymi przepisami, jeśli takie uprawnienia uzyskaliśmy ponad 5 lat temu, należy zdecydować się na przedłużenie uprawnień SEP. Zatem jak odnowić uprawnienia SEP?

Odnowienie uprawnień SEP

Bardzo wiele osób w ostatnim czasie zastanawia się, jak odnowić uprawnienia SEP? Warto pamiętać, że w tym przypadku powinniśmy złożyć stosowny wniosek i tak jak wcześniej odbyć szkolenie, które będzie kończyło się egzaminem. Takie odnowienie uprawnień SEP można przeprowadzić w wielu firmach w różnych formach:

  • w weekend,
  • wieczorami,
  • bezpośrednio u pracodawcy.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż choć w dzisiejszych czasach jest tak zwany rynek pracownika, nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby stworzyć doskonałe CV i tym samym wyróżnić się z tłumu. Z pewnością pracę znajdziemy zawsze, jednak od razu nie będzie to praca naszych marzeń. Dlatego w szczególności jeśli jesteśmy na początku naszej kariery zawodowej nie powinniśmy zapominać o tym, że na rynku jest bardzo wiele osób takich jak my, które tak naprawdę nie mają żadnego doświadczenia.

W tym przypadku doskonałym pomysłem jest potwierdzenie swoich umiejętności nie tylko poprzez zaprezentowanie pracodawcy dyplomu ukończenia studiów. Bardzo ważne jest aby taką wiedzę potwierdzić niejako w praktyce i przykładowo wziąć udział w kilku szkoleniach, które mogą być potwierdzone certyfikatem. W branży typowo inżynieryjnej z pewnością wiele osób decyduje się na szkolenie oraz egzamin dotyczący uprawnień elektrycznych. Jeszcze kilka lat temu były one przyznawane na czas nieokreślony, jednak w myśl nowych przepisów należy zdecydować się na odnowienie takich uprawnień po 5 latach od zdania egzaminu, ponieważ w przeciwnym przypadku będą one nieważne.

2020-05-21T12:44:08+02:00