Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Gadżety dla elektryka na prezent

  • Gadżety dla elektryka na prezent

10 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Elektryka. Wszystkim elektrykom życzymy bezpiecznej pracy, energii życiowej, stałego napędu do działania i zerowego napięcia. Życzenia, życzeniami, ale prezent musi być. W poniższym artykule przedstawimy kilka upominków dla elektryków.

Prezenty jako wyraz uznania

Elektrycy to niewidoczni fachowcy, których doceniamy w chwili awarii prądu. Specjaliści zajmują się m.in. projektowaniem, kładzeniem instalacji, dozorem, kontrolą urządzeń pracujących pod napięciem. Wzywamy ich w momencie awarii. Cały świat, nasze miejsca pracy, domy, szpitale, szkoły, urzędy – wszystko opiera się na prądzie. Poprawne funkcjonowanie sieci wymaga wykwalifikowanych fachowców. 10 czerwca jest dniem, w którym przypominamy sobie o istnieniu elektryków, doceniamy ich pracę. Dobrym pomysłem na podziękowanie jest wręczenie niezobowiązującego prezentu. W Internecie dostępnych jest wiele gadżetów dla elektryka. Są osoby, których ucieszą praktyczne podarunki. Dla takich fachowców dobrze sprawdzą się np. uchwyty na narzędzia. Bardzo przydatne i funkcjonalne są także walizki na narzędzia, które pozwalają na utrzymanie porządku oraz skracają czas poszukiwania sprzętu. Praktyczne prezenty to dobry pomysł dla osób zaczynających przygodę z zawodem elektryka oraz dla statecznych fachowców.

uchwyt na narzędzia dla elekryka

walizka na narzędzia dla elektryka na prezent

Śmieszny prezent dla elektryka

W Internecie jest wiele kubków, koszulek dedykowanych elektrykom. Tematyczny drobiazg na pewno ucieszy pogromcę wysokiego napięcia. Bardzo zabawne są kubki prezentujące stawkę za godzinę pracy, uzależnioną od zaangażowania osoby zamawiającej usługę. Każdy fachowiec wie, jak irytujące bywają uwagi osób trzecich, które są przekonane o swojej wiedzy. Postawienie takiego kubka może być delikatnym ostrzeżeniem dla klientów i jednoczesną prośbą o niekomentowanie podejmowanych działań przez elektryka. Dla bardziej statecznego specjalisty dostępne są kubki z popularną maksymą, że elektryka prąd nie tyka. Wręczając kubek z odpowiednim tekstem, możemy także wyrazić uznanie.

Kubek „Elektryk stawka godzinowa”

kubek elektryk stawka godzinowa

Kubek „Eletryka prąd nie tyka”

kubek elektryka prąd nie tyka

Kubek „Zawsze bądź sobą…”

kubek zawsze bądź sobą chyba że możesz być elektrykiem, wtedy zawsze bądź elektykiem

Koszulka dla elektryka

Śmiesznym prezentem dla elektryka może być również koszulka z odpowiednim napisem. Dostępnych jest wiele modeli T-shirtów z różnymi treściami dotyczącymi elektryków.

Koszulka „Jestem elektrykiem…”

koszulka jestem elektrykiem na prezent

Koszulka „Elektryk – magiczny zawód…”

koszulka elektryk magiczny zawód

Koszulka i kubek to bardzo uniwersalny pomysł na prezent, który możemy podarować zarówno osobie bliskiej, jak i współpracownikowi. Takie drobiazgi sprawdzą się jako podziękowanie, prezent na urodziny czy upominek z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryka.

Prezent dla inżyniera elektryka

Osoby, które skończyły studia na uczelniach technicznych na wydziałach elektrycznych, z reguły zajmują wyższe stanowiska związane z dozorem, projektowaniem. Prezentem uniwersalnym dla inżyniera elektryka będzie dobry alkohol. „Upominek z prądem” powinien być przemyślany i zgodny z gustem obdarowanego. Można podarować ekskluzywny trunek albo jakiś sprytny dodatek. Wielbiciel whisky na pewno ucieszy się z zestawu kamieni do chłodzenia alkoholu, a zapracowanemu elektrykowi przyda się dobry organizer, który pomoże dobrze rozplanować napięty grafik. Trafionym prezentem dla elektryka w każdym wieku będzie także specjalna branżowa figurka. Ręcznie wykonany detal, pięknie prezentuje się na biurku i w zabawny sposób pokazuje fachowca. Może to być podarunek na wiele okazji, który nie urazi odbiorcy, a może wywołać uśmiech na jego twarzy.

Zestaw kamieni do chłodzenia alkoholu

gadżet dla elektryka - zestaw kamieni do chłodzenia

Organizer elektryka

prezent dla elektryka napięty grafik

Figurka elektryka

prezent dla elektryka

Wybierając prezent dla inżyniera elektryka, musimy zastanowić się w jakim jest wieku, jaki rodzaj pracy wykonuje, czy przebywa w biurze, czy jest w ruchu oraz jaki ma temperament. Jest wiele młodych osób, które łatwo urazić, a bywają mężczyźni w podeszłym wieku, lubujący się w żartach.

Prezent dla małego elektryka

Bywają także dzieciaki zafascynowane prądem, często wpatrzone w ojców, dziadków. Dla takich małych elektryków idealnym prezentem będzie zestaw do samodzielnego tworzenia obwodów, który m.in. gra i świeci. Jest to bezpieczna zabawka, która pomaga zrozumieć działanie sieci elektrycznej.

Buki – Ekspert elektroniki – 50 obwodów elektrycznych

gadżet dla małego elektryka - prezent

Sekrety elektroniki – 80 eksperymentów

sekrety elektroniki - prezent dla małego elektryka

Drobiazg dla chłopaka, partnera z branży elektrycznej

Wybierając podarunek dla ukochanej osoby, możemy bardziej poszaleć. Znając swoją drugą połówkę, wiemy, co ucieszy naszego partnera, zdajemy sobie także sprawę, co jest mu potrzebne, a co zostanie rzucone w kąt. Ciekawym prezentem dla chłopaka elektryka będzie bluza z motywem. Obecnie panuje prawdziwa moda na gry planszowe i to nie tylko dla dzieci. Planszówki wybierają także dorośli. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie wieczoru. Grać można z bliższymi i dalszymi znajomymi, wspólna rozgrywka genialnie przełamuje lody, a śmiech zbliża. Znaleźliśmy grę, która ucieszy chłopaka elektryka, ale także grono jego przyjaciół.

Bluza „Elektryka prąd nie tyka”

bluza z nadrukiem elektryka prąd nie tyka

Gra planszowa Wysokie napięcie

prezent dla elektryka - gra planszowa wysokie napięcie

Pomysłów na prezent dla elektryka jest wiele. Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić kilka ciekawych inspiracji. Pamiętajmy tylko, że wybierając podarunek, musimy zastanowić się, jaka jest osoba obdarowana, żeby jej nie urazić. Śmieszne gadżety sprawdzają się raczej dla młodego elektryka lub osoby dobrze nam znanej. Nieznajomemu elektrykowi lepiej podarować bardziej stonowany, uniwersalny prezent, który nie powinien wywołać zakłopotania. Bardzo istotna jest cena, kupując upominek dla kolegi z pracy z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryka, nie powinniśmy wydawać za dużo pieniędzy. Drogi podarunek może zostać źle zrozumiany. Natomiast prezent z okazji jubileuszu, okrągłej rocznicy urodzin, awansu, czy przejścia na emeryturę powinien być bardziej okazały.

Praktycznym podarunkiem są kursy branżowe. Firma eMKa Szkolenia oferuje kursy SEP dla elektryków.