Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Przydatne kursy zawodowe w 2022 roku

  • kursy zawodowe

Początek nowego roku to czas kiedy określamy priorytety i precyzujemy plany na przyszłość. Ważnym aspektem stają się również plany związane z pracą, jej zmianą bądź poszerzeniem kompetencji w celu ugruntowania swojej pozycji w obecnym miejscu pracy. Niezależnie od tego, jaki cel w życiu zawodowym nam przyświeca, warto poznać najbardziej przydatne kursy zawodowe w 2022 roku.

Czym są kursy zawodowe?

Kursy zawodowe to nic innego jak forma doszkolenia się skierowana do dorosłych, pracujących już osób, które pragną obrać inną ścieżkę kariery, przebranżowić się lub udoskonalić nabyte już wcześniej umiejętności.

Z roku na rok popularność kursów zawodowych w Polsce i na całym świecie bardzo się zwiększa. Zmienność rynku pracy, coraz częste problemy kadrowe i zmiany w samych strukturach firm czasem wręcz zmuszają nas do skorzystania z kursów zawodowych. Chęć zachowania pracy, uzyskania awansu czy podwyżki, albo zwyczajnie spełnienie swoich marzeń i skrywanych wcześniej aspiracji jest częstym motorem do podjęcia wyzwania i skorzystania z tej skutecznej formy doszkolenia zawodowego.

Przydatne kursy zawodowe w 2022 roku

Jeśli jesteśmy w sytuacji, w której nasza praca jest naszą pasją i chcemy ewentualnie poszerzyć zakres swoich umiejętności, sprawa jest dość prosta. Schody zaczynają się wówczas, gdy marzymy o zmianie pracy, przebranżowieniu się, ale nie wiemy, w jakim kierunku spoglądać. Jeśli nie wiemy, czy konkretny kierunek jest słuszny, czy zawód, o którym myślimy, prężnie się rozwija i nie grozi nam stanięcie w tym samym miejscu, na tym samym skrzyżowaniu ponownie w niedługim czasie, warto przeanalizować najbardziej przydatne kursy zawodowe w 2022 roku.

Pożądane umiejętności na rynku pracy

Jak wynika z najnowszych analiz i obserwacji dynamicznie zmieniającego się obecnie rynku pracy, pracodawcy oczekują od swoich pracowników między innymi zdolności komputerowych, umiejętności radzenia sobie podczas pracy zdalnej, wykorzystania technologii informatycznych i mobilnych oraz pracowników technicznych, fizycznych i tych zajmujących się szeroko pojętym transportem.

Poszukiwani programiści

Nieustająco w różnych branżach poszukiwani są programiści. Rozwój technologii wpływa na tworzenie nowych stanowisk w obszarze IT. Poza kursem zawodowym skierowanym dla programistów warto również zainteresować się kursami związanymi ze światem gier komputerowych czy obszarem związanym ze sztuczną inteligencją.

Umiejętność pracy zdalnej

Innymi przydatnymi w 2022 roku kursami zawodowymi są te związane z umiejętnością pracy zdalnej. Obecne czasy sprawiają, że coraz częściej zmuszeni jesteśmy pracować w zaciszu własnego domu, co wiąże się z nabyciem dodatkowych umiejętności. Takie kursy z pewnością poprawią nasze notowania na tak nieprzewidywalnym rynku pracy.

Poszukiwania pracowników budowlanych

Mniej nieprzewidywalna, a nawet bardzo stabilna w dzisiejszych czasach jest cała branża budowlana. Projektowanie wnętrz, techniczna strona tak zwanej budowlanki oraz pracownicy fizyczni i związani z nadzorem, to silna grupa pracowników, na których zapotrzebowanie w 2022 roku będzie ogromne. Na przykład szkolenie pozwalające uzyskać uprawnienia SEP G1, pomocne w znalezieniu pracy jako elektryk, lub w podobnych zawodach, to jedno z takich szkoleń z ogólnopojętej branży budowlanej, które będzie cieszyć się ogromną popularnością.

Opieka nad osobami starszymi

Inną dziedziną, która w 2022 roku będzie rozwijać się na tyle prężnie, że warto rozważyć kurs zawodowy z nią związany, jest opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Opieka nad seniorami w krajach Europy Zachodniej gwarantuje nam wysokie zarobki, a certyfikat uzyskany po takim kursie w większości przypadków zezwala na prace poza granicami naszego kraju.

Niedobór w transporcie i logistyce

Polskie firmy transportowe od wielu już lat notują ogromne wzrosty i cechują się rosnącym potencjałem. Również, jako kraj, stajemy się coraz poważniejszym partnerem na arenie międzynarodowej, dla firm, które lokują u nas swoje centra logistyczne i inwestują w wysokopowierzchniowe magazyny. Dlatego na rynku pracy niezwykle potrzebni są:

  • magazynierzy,
  • operatorzy wózków widłowych,
  • logistycy,
  • osoby zarządzające magazynami.

Z pewnością kurs zawodowy poszerzający lub nadający nam umiejętności i uprawnienia na wózki widłowe, z korzyścią odbije się na naszej ścieżce rozwoju kariery zawodowej.

Niezależnie od tego, z jakiego kursu zawodowego skorzystamy. Czy będzie to szkolenie związane z silnie rozwijającym się światem IT, czy nadające nam uprawienia na wózki jezdniowe, czy inny spośród przydatnych na rok 2002 kursów zawodowych, z pewnością zbliży on nas do osiągnięcia celów na nowy rok.