Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Kurs operatora wózków jezdniowych / Podestów ruchomych

Prowadzimy szkolenia przygotowujące do państwowego egzaminu przed komisją UDT (Urząd Dozoru Technicznego) w zakresie:

 • wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (wcześniej kat. II WJO)
 • wózki jezdniowe podnośnikowe z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (wcześniej kat. I WJO ).
  Uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych podnośnikowych
 • podesty ruchome przejezdne

Dowiedz się więcej

szkolenie na wózki widłowe

Kurs wózki widłowe – jak wygląda?

Składa się on z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Na pierwszej nauczysz się podstaw BHP oraz zyskasz niezbędną wiedzę z zakresu budowy wózków widłowych, a także ich zastosowania.

Następnie przejdziesz do zajęć praktycznych, gdzie pod okiem instruktora nauczysz się jak obsługiwać wózek widłowy.

Ostatni etap kursu to egzamin na wózek widłowy. Warto zaznaczyć, że uprawnienia UDT na wózki są ważne na terenie całego kraju, a dodatkowo istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia w języku angielskim lub niemieckim.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby się zapisać?

Jeśli chodzi o kurs na wózki widłowe, warunków uprawniających do zapisu nie ma wiele. Przede wszystkim, uczestnik musi mieć ukończone 18 lat oraz mieć wykształcenie co najmniej podstawowe. Ponadto, istotny jest także ogólny dobry stan zdrowia oraz sprawność psychoruchowa kursanta.
Dowiedz się więcej

Jak wygląda egzamin na wózki?

Egzamin na wózek widłowy, podobnie jak kurs na wózki widłowe składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

W części teoretycznej należy udzielić minimum trzech poprawnych odpowiedzi na pięć pytań dotyczących ogólnej oraz szczegółowej wiedzy dotyczącej wózków widłowych.

Praktyczna część z kolei wymaga wykazania się umiejętnościami płynnej i swobodnej, a jednocześnie bezpiecznej jazdy. Egzaminowani muszą wykazać się umiejętnością:

 • podnoszenia, opuszczania oraz transportowania materiałów,
 • bezkolizyjnego manewrowania.

Zarówno praktyczna, jak i teoretyczna część egzaminu trwa około godziny.

Uprawnienia są obecnie wydawane na określony czas!

 • 10 lat- wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (wcześniej kat. II WJO).
 • 5 lat- wózki jezdniowe podnośnikowe z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (wcześniej kat. I WJO).
 • Podesty ruchome przejezdne – 5 lat!

Rodzaje szkoleń:

Szkolenie zamknięte przygotowujące do egzaminu przed komisją UDT (teoria + praktyka)

Szkolenie realizowane jest w siedzibie klienta, który posiada wózek jezdniowy lub podest.

Forma szkolenia:

 • Szkolenie realizowane w formie wykładów teoretycznych i zajęć praktycznych w oparciu o programy UDT na zlecenie Klienta, na terenie zakładu pracy

Adresaci:

 • Wszystkie osoby, które nie posiadają uprawnień państwowych ale posiadają uprawnienia imienne
 • Wszystkie osoby, które posiadają doświadczenia w poruszaniu się wózkiem/podestem a potrzebujące przygotowania teoretycznego i praktycznego do egzaminu
 • Wszystkie osoby, które nie posiadają doświadczenia w poruszaniu się wózkiem/podestem a potrzebujące przygotowania teoretycznego i praktycznego do egzaminu

Warunkiem organizacji szkolenia jest min. 6-8 osobowa grupa pracowników oraz zapewnienie wózka jezdniowego przez klienta, który jest niezbędny do zajęć praktycznych i przeprowadzenia egzaminu.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu przed komisją UDT (teoria)

Otwarte szkolenia dla osób mających praktykę w prowadzeniu wózków jezdniowych, których celem jest przygotowanie się do teoretycznego egzaminu państwowego.

Forma szkolenia:

 • Szkolenie realizowane w formie wykładów teoretycznych w oparciu o programy UDT w formie otwartej, w wyznaczonym przez organizatora mieście

Adresaci:

 • Wszystkie osoby, które nie posiadają uprawnień państwowych ale posiadają uprawnienia imienne
 • Wszystkie osoby nieposiadające żadnych uprawnień ale posiadające doświadczenie w poruszaniu się wózkiem/podestem a potrzebujące przygotowania teoretycznego do egzaminu
Loading...