Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Kurs i szkolenia dla palacza CO

Kurs i szkolenia dla palacza CO

Duża część społeczeństwa nie kojarzy centralnego ogrzewania z potrzebą posiadania konkretnych kwalifikacji do jego obsługi. Należy jednak pamiętać, że systemy CO to nie tylko małe piece montowane w domach jednorodzinnych, ale także potężne i skomplikowane maszyny ogrzewające wielkie budynki, typu szkoły, biurowce itp. o mocy pow. 50 kW. Obsługa takich urządzeń wymaga wcześniejszego szkolenia, a każdy pracownik za niego odpowiadający, powinien posiadać dokument świadczący o tym, że odbył kurs dla palacza CO.

Nasza oferta

Nasza firma szkoleniowa posiada w swojej ofercie szkolenia i egzaminy państwowe, oferujące uprawnienia grzewcze na stanowisko palacz CO. Tego typu kursy przeznaczone są dla osób zajmujących się obsługą, montażem oraz pracami kontrolno-pomiarowymi instalacji grzewczych, przeprowadzaniem drobnych remontów i konserwacji oraz nadzorem nad prawidłowym funkcjonowaniem pieca. Każdy certyfikowany Palacz CO jest uprawniony do obsługi kotłów na paliwa stałe i płynne, kontroli i nadzoru sieci i instalacji cieplnych, wymienników ciepła, obsługi pieców przemysłowych, pomp, ssaw, wentylatorów, dmuchaw i sprężarek.

szkolenie palacz CO
Dowiedz się więcej

Wymagania przyjęcia na szkolenie palaczy CO

Kurs na palacza CO odbywa się w formie wykładów, które kończą się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną. Aby móc zapisać się na szkolenie, trzeba spełnić dwa warunki – mieć ukończony 18 rok życia oraz przynajmniej podstawowe wykształcenie.

Pamiętaj, że gdy uzyskasz już uprawnienia na palacza CO, to musisz je odnawiać co 5 lat. Oczywiście, możesz to zrobić w eMKa Szkolenia.

Jakie zagadnienia poruszane są w trakcie wykładów?

W trakcie wykładów poruszamy wiele tematycznych zagadnień. Wykładowcy z eMKa Szkolenia opowiedzą Ci m.in. o:

  • ogólnych przepisach,
  • przepisach o dozorze technicznym,
  • organizacji pracy przy urządzeniach cieplnych,
  • obowiązkach palacza pieców CO,
  • wybranych wiadomościach z techniki cieplnej,
  • schematach kotłowni CO,
  • wodzie w gospodarce cieplnej,
  • kotłach parowych i wodnych.

Dlaczego my?
Kurs na palacza CO jest przeprowadzany przez doświadczonych wykładowców, którzy mają doświadczenie w pracy z urządzeniami grzewczymi. Podczas szkolenia uczestnicy zostają wyposażani w solidną dawkę wiedzy teoretycznej oraz przepisów prawa. Wszystkie szkolenia kończą się państwowym egzaminem, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje Świadectwo Kwalifikacji Eksploatacji lub Dozoru, wydane przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Takie zaświadczenie uprawnia do pracy na wielu stanowiskach związanych z obsługą pieców i systemów centralnego ogrzewania. Trudny rynek pracy obfituje w oferty związane ze stanowiskiem tj. palacz CO. Brak wykwalifikowanych specjalistów sprawia, że wolne etaty czekają na pracowników. Każdy, kto odbył nasz kurs dla palacza CO i zdał odpowiednie testy, ma szanse na opłacalną posadę, która może odmienić jego życie.

Zapisz się na kurs
Loading...