Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Szkolenie pomiarowe – zdobądź nowe kwalifikacje elektryczne

Home/Bez kategorii/Szkolenie pomiarowe – zdobądź nowe kwalifikacje elektryczne

Szkolenie pomiarowe – zdobądź nowe kwalifikacje elektryczne

Szkolenie pomiarowe to najprostszy i powszechnie dostępny sposób na zdobycie wiedzy oraz umiejętności z zakresu wykonywania pomiarów instalacji elektrycznych. Jest dedykowane wszystkim osobom, które planują rozpocząć karierę w zawodzie elektryka oraz osobom już pracującym w tym zawodzie, ale chcącym odnowić uprawnienia pomiarowe.

Do kogo skierowany jest kurs?

Szkolenie pomiarowe powstało na potrzeby osób zajmujących się lub chcących zajmować się eksploatacją i/lub dozorem urządzeń wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną, a także całych instalacji i sieci elektroenergetycznych w zakresie prac kontrolno-pomiarowych.

Jaki jest cel szkolenia?

Kurs składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Jego celem jest wyposażenie uczestnika w wiedzę oraz umiejętności niezbędne do samodzielnego i profesjonalnego wykonania pomiaru instalacji elektrycznej, a więc także oceny jej stanu oraz sporządzenia na tej podstawie protokołu i sprawozdania. Szkolenie pomiarowe dotyczy instalacji o napięciu do 1kV.

Z czego składa się kurs?

Przykładowe zagadnienia poruszane w części teoretycznej kursu:

  • rodzaje pomiarów elektrycznych,
  • rodzaje mierników elektrycznych i ich zastosowanie w praktyce,
  • badanie wielkości pomiarowych,
  • uregulowania prawne: przepisy i normy, na których opiera się praca pomiarowa,
  • pomiary rezystancji izolacji obwodów 1-fazowych i 3-fazowych,
  • pomiary rezystancji uziemienia,
  • pomiary samoczynnego wyłączenia zasilania,
  • pomiar ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych.

W części praktycznej uczestnicy – mając dostęp do nowoczesnych mierników elektrycznych i rozdzielnic – poznają zagadnienia teoretyczne w przykładach rzeczywistej pracy pomiarowej. Tworzą także przykładowe protokoły, m.in. pomiarów pomontażowych i okresowych.

Kurs kończy się egzaminem ustnym, po zdaniu którego kursant otrzymuje świadectwo kwalifikacji, będące potwierdzeniem ukończenia szkolenia pomiarowego. Jest ono wydawane przez Komisję Kwalifikacyjną i ważne przez 5 lat od dnia otrzymania dokumentu.

Kto może zapisać się na kurs?

Szkolenie pomiarowe jest skierowane do osób, które po raz pierwszy chcą zdobyć kwalifikacje pomiarowe.

To ważne! Osoby, które chcą tylko odnowić zdobyte w przeszłości świadectwo powinny zapisać się na kurs SEP G1.

Profesjonalny kurs pomiarowy w eMKa Szkolenia

Na szkolenie pomiarowe możesz oczywiście zapisać się w naszej szkole, eMKa Szkolenia, do czego serdecznie zachęcamy.

Jesteśmy obecni na rynku od ponad 14 lat, a nasza kadra składa się ze specjalistów o wieloletnim doświadczeniu, którzy wiedzę i umiejętności przekazują w sposób klarowny i profesjonalny. Działamy zgodnie z przepisami Urzędu Regulacji Energetyki, a wydawane za naszym pośrednictwem świadectwa są ważne na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej. Zaufało nam wielu klientów, w tym największe firmy w kraju. Z nami zwiększysz swoje kwalifikacje zawodowe w komfortowych warunkach.