Terminarz i cennik Napisz do nas Bądź na bieżąco!

Uprawnienia SEP do 1kV do czego uprawniają?

  • do czego uprawniają uprawnienia SEP

Osobom zainteresowanym pracą na stanowisku elektryka można polecić zapisanie się na specjalny kurs, który pozwala zdobyć wymagane uprawnienia elektryczne, przygotowując do egzaminu SEP E1 do 1kV. Dotyczą one eksploatacji i dozoru urządzeń, instalacji i sieci elektromagnetycznych.

Jak zdobyć uprawnienia SEP do 1kV?

W przypadku urządzeń wytwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną konieczne jest zdobycie odpowiednich uprawnień, jeśli chce się przeprowadzić czynności kontrolno-pomiarowe. Warto od razu zaznaczyć, że uprawnienia SEP do 1 kV obowiązują nie tylko na krajowym rynku pracy, ale na terenie całej Unii Europejskiej, dzięki czemu zwiększa się szansa na zdobycie dobrze płatnego stanowiska pracy. Obecnie najwygodniejszym, najszybszym i najtańszym sposobem na zdobycie uprawnień jest zapisanie się na kurs SEP online. Zajęcia są prowadzone w trybie zdalnym, czyli mogą odbywać się w dowolnym momencie i miejscu. Nawet uzyskany certyfikat SEP, który uprawnia do pracy w zawodzie elektryka, zostanie wysłany na adres wskazany przez kursanta. W przypadku kursów online można liczyć na indywidualne nauczanie, co przekłada się na lepsze przygotowanie do zdania egzaminu SEP. Możliwe jest zdobycie uprawnień w zakresie zarówno eksploatacji, jak i dozoru.

Jak zapisać się na kurs?

Istotne jest to, aby wybrać certyfikowany kurs SEP do 1kV, który będzie się odbywać na nowoczesnej platformie szkoleniowej. Wszytko zaczyna się od zapisania na kurs, co można zrobić poprzez formularz online, podając swoje podstawowe dane osobowe. Po opłaceniu kursu uzyskuje się pełen dostęp do platformy szkoleniowej i szeregu dodatkowych materiałów edukacyjnych. Zwieńczeniem kursu jest przystąpienie do egzaminu SEP, a po zdaniu go zdobywa się uprawnienia elektryczne. Stacjonarne szkolenie pozwala uzyskać szeroką wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Poruszane są także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Wydane świadectwo kwalifikacji jest ważne przez pięć lat.